Meble kuchenne pod sam sufit

Zabudowa kuchni pod sam sufit. Czy warto?

Posted on Posted in Blog

W wielu nowoczesnych aranżacjach mieszkań można zauważyć zabudowę kuchenną aż pod sam sufit. To rozwiązanie ma wielu przeciwników, ale jeszcze więcej zagorzałych zwolenników. Planujesz właśnie aranżację swojej kuchni? Przyjrzyj się temu rozwiązaniu bliżej!

Wady wysokiej zabudowy

Przeciwnicy zabudowy kuchennej pod sam sufit uważają, że jest ona niepraktyczna. Twierdzą, że szafki i półki umieszczone wysoko nad ziemią nikomu do niczego nie są potrzebne. Dostęp do nich jest przecież bardzo utrudniony. Przeciwnicy tego pomysłu uważają też, że wysoka zabudowa optycznie zmniejsza kuchnię, zwłaszcza jeśli fronty szafek są ciemne. Wiszące szafki, wokół których pozostaje przestrzeń, według nich dodają kuchni lekkości, a „ciężka”, zabudowana ściana może przyprawiać o klaustrofobię.

Zalety wysokiej zabudowy

Zwolenników wysokiej zabudowy kuchni jest jednak zdecydowanie więcej. Za świetny pomysł uważają je przede wszystkim właściciele małych mieszkań. Na niewielkich metrażach każda dodatkowa przestrzeń do przechowywania rzeczy jest zawsze na wagę złota. Zwolennicy zabudowy kuchni aż pod sufit nie uważają, aby utrudniony dostęp do szafek stanowił jakiś problem. Talerze i garnki zawsze można przecież umieścić na niższych półkach, a wysoko – akcesoria kuchenne używane rzadziej: formy do ciast, świąteczne ozdoby czy gofrownicę, z której nie korzysta się na co dzień. W sklepach odstępnych jest wiele ozdobnych drabinek i schodków, które znacząco ułatwiają dostęp do wyższych półek. Meble kuchenne umieszczone pod sufitem nie muszą mieć poza tym przeznaczenia kuchennego. Można w nich trzymać stare zdjęcia, nieużywane w lecie czapki i szaliki czy dokumenty. W wysoko umieszczonych szafkach można też bezpiecznie składować rzeczy, które powinny pozostać poza zasięgiem małych dzieci: apteczkę, zapas detergentów czy szklane ozdoby na choinkę. Wysoka zabudowa wielu kuchniom dodaje ponadto nowoczesnego sznytu i wyjątkowego charakteru. Zlecając wykonanie mebli kuchennych pod sufit profesjonalistom, można przy okazji stworzyć wymarzony przez siebie rozkład półek i szafek.