Szafa wnękowa na wymiar

Szafa wnękowa na wymiar, czyli szafa idealna

Posted on Posted in Blog

Urządzenie mieszkania tak, aby było funkcjonalne i piękne nie jest łatwym zadaniem. Jest ono jeszcze trudniejsze wtedy, gdy dany lokal jest stosunkowo mały, a jego mieszkańcom zależy, aby dobrze zaplanować jego każdy centymetr. W wielu mieszkaniach znajdują się różnego rodzaju wnęki, które pozwalają na stworzenie funkcjonalnych, niezajmujących miejsca szaf. Co warto o nich wiedzieć?

Szafa na wymiar

Doświadczone firmy, które wykonują szafy wnękowe na wymiar, potrafią stworzyć wygodną i funkcjonalną szafę w dosłownie każdej wnęce. Specjaliści pomogą nam zaprojektować szafę zarówno w sporej wnęce, gdzie zmieści się większość ubrań lokatorów, jak i zaaranżują niewielką wnękę, która może być wspaniałym schowkiem na detergenty, narzędzia czy sprzęty używane sezonowo. Planując szafę wnękową, sami możemy zasugerować rozkład półek i szuflad, warto jednak też posłuchać porad projektantów, którzy doskonale wiedzą, jakie rozwiązania są praktyczne, a które nie sprawdzają się na dłuższą metę. Zastanawiając się nad rozkładem półek, warto przemyśleć, jakiego rodzaju rzeczy będziemy trzymać w szafie. Jeśli ma to być odzież, przyda się spora część z wieszakami, w której powiesimy takie rzeczy jak kurtki, sukienki czy marynarki. Jeśli z kolei w szafie znajdować się będą książki, płyty, czy kartony z pamiątkami, lepiej postawić na dużą ilość półek w różnych rozmiarach.

Projekt szafy

Wbrew pozorom przygotowanie projektu szafy wnękowej nie jest trudne, nawet dla laika. Wystarczy zmierzyć wnękę i odręcznie narysować na kartce swój pomysł. Taki projekt wysyła się do doświadczonej firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar, a projektanci przetworzą go na wersję profesjonalną. Z firmą ustalamy też, jak mają wyglądać drzwi od szafy – czy decydujemy się na drzwi zwykłe, harmonijkowe, przesuwne, oraz wolimy, aby były lustrzane czy jednak wykończone tradycyjnym materiałem. Na niczym nie musimy się znać. Opisujemy, jak chcemy, aby wyglądała nasza szafa, a specjaliści pokażą nam profesjonalną wizualizację swojego pomysłu. Zaprojektowanie szafy wnękowej z dobrą firmą jest zadaniem dziecinnie prostym.