Projektowanie wnętrza

Projektowanie wnętrza krok po kroku

Posted on Posted in Blog

Kluczem do stworzenia przytulnej i komfortowej przestrzeni w domu jest odpowiednia aranżacja pomieszczeń. Nie ma nic gorszego niż źle dopasowany wystrój, a znając kilka kluczowych zasad, możemy w łatwy sposób uniknąć typowych błędów początkującego projektanta.

Od czego zacząć?

Z pewnością zastanawiasz się, od czego właściwie zacząć, a być może właśnie przypadkowo dobierasz różne meble, kolory i style w nadziei, że połączą się one w spójną całość. Niestety nic takiego nie nastąpi. Efektywny proces projektowania powinien być oparty na wizualizacji dostępnej przestrzeni. Pierwszym krokiem jest spojrzenie na pomieszczenie jako całość. Dobrze jest wynieść wszystkie meble i w pustym, pokoju chwilę zastanowić się nad wypełnieniem skosów, wnęk i ścian.

Istnieją programy, które umożliwiają wygenerowanie na podstawie zdjęć wirtualnego projektu naszego pomieszczenia. Firmą zajmującą się taką wizualizacją we Wrocławiu jest Formcolor.  Nasi doradcy przedstawią Państwu dostępne narzędzia i pomogą w rearanżacji przestrzeni.

Wybór stylu i kompozycji przewodniej

Kolejnym krokiem jest zastanowienie się nad tym, jakie elementy starego wyposażenia chcemy zostawić. Jeżeli dysponujemy meblami z zabytkowymi, lepiej jest utrzymać pokój w stylu retro. W innym przypadku korzystniej zastosować styl nowoczesny.

Warto zauważyć, że projektowana przestrzeń to nie tylko unikalny design ale i funkcjonalność. Z rzeczy w domu korzystamy na co dzień, więc starajmy się wybierać optymalne rozwiązania. Wnętrze dobrze urządzone to delikatna synteza barw wzajemnie przenikających się wzmacniających lub wyciszających. Elementy muszą stanowić jedną całość, np. galeria na ścianie powinna być usytuowana tak, aby stanowiła przedłużenie linii znajdujących się w pokoju tworzonych między innymi przez krawędzie mebli. Dodając kolejne przedmioty, należy pomyśleć o nich w kontekście całości. Czy ich styl, kolor, kształt i wyraz będą pasować do reszty pomieszczenia.

Projektowanie nie jest łatwe, dlatego coraz bardziej powszechne staje się korzystanie z usług profesjonalistów. Na rynku jest wiele firm zajmujących się aranżacją wnętrz Wrocław. Warto korzystać z usług sprawdzonych partnerów cieszących się nienaganną opinią na rynku.